Поврзете се со нас

Англија

Играчот кој блеска во дресот на Милан потврди дека останува во клубот: Преговараме за нов договор

Објавено

на

Во таборот на Милан покрај активностите на трансфер пазарот напорно работат и за задржување на играчите кои веќе ги имаат во своите редови.

Примарна цел на „росонерите“ е со нов договор да го врзат можеби најдобриот играч кој го имаат во својот тим, Тео Ернандез.

Одличниот бек е пред продолжување на соработката со Милан, а тоа го потврди и самиот тој во интервју за англискиот медиум „Атлетик“.

– Многу сум среќен во Милан, веќе преговараме за продолжување на мојот договор и работите одат во одличен правец,- изјави Тео Ернандез за „Атлетик“.

Паоло Малдини сака да го задржи фудбалерот со нов договор со што во иднина би спречил лесна продажба на фудаблерот кој е од огромно значење за тимот кој и оваа година до крај ќе се бори за титулата во Серија А.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни