Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Играчите на Порто не можеа да ги запрат солзите за време на едноминутното молчење за Кинтана (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Порто вечера го игра првиот меч по трагичната смрт на Алфредо Кинтана кој го загуби животот откако доживеа срцев удар на тренинг за да потоа по неколку дена почине во болница.

Оваа вест секако беше голема шок за сите, особено за луѓето во клубот, неговите соиграчи кои сепак мораа да соберат сили и да им се вратат на обврски. Пред вечерашниот натпревар против Елверум во ЛШ, имаше едноминутното молчење во чест на Кинтата, а играчите на Порто едноставно не можеа да ги запрат солзите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни