Поврзете се со нас

Италија

Играчите на Интер претераа со славењето: Го фрлија Ранокија на земја (Фото)

Објавено

на

Играчите на Интер на урнебесен начин ја прославија титулата во Серија А која е прва за клубот по цели 11 години пауза.

„Нероазурите“ со убедливи 5:1 славеа против Сампдорија, а по крајот на натпреварот очекувано беше да започне и славењето на титулата.

Така, за еден навистина интересен момент се погрижија тројца од дефанзивцитена италијанскиот тим. Алесандро Бастони, Данило Дамборизо и Андреа Ранокја беа во главна улога на урнебесната прослава на „Џузепе Меаца“.

Бастони и Дамброзио го кренаа Ранокија на носилката која се користи за повредени фудбалери, а кога тој почна да ги крева рацете прославувајќи ја титулата, со помош на Иван Перишиќ дефанзвиците го превртеа својот колега на земја.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни