Поврзете се со нас

Евролига

Играчи кои треба да донесат квалитет и направат разлика: Топ 10 трансфери во Евролигата

Објавено

на

Се поблиску сме до новата сезона во Евролигата која започнува на 6 октомври, сезона во која повторно титулата ќе ја брани Анадолу Ефес.

Се очекува престојната кампања да биде супер неизвесна и интересна затоа што многу екипи драстично се засилија и имаа супер состави на располагање.

Специјализираниот кошаркарски сајт „Еурохупс“ направи Топ листа и издвои 10 играчи кои го одбележале преодниот рок, односно според нив се најдобри засилувања.

Ова се играчите кои треба да донесат квалитет и направат разлика во новите екипи.

1.Вил Клајбурн во Анадолу Ефес

2. Томаш Саторански во Барселона

3. Немања Бјелица во Фенербахче

4. Кевин Пангос во Армани Милано

5. Нандо Де Коло во Асвел Вилербан

6. Ник Калатес во Фенербахче

7. Јас Весели во Барселона

8. Лоренцо Браун во Макаби Тел Авив

9. Марио Хезоња во Реал Мадрид и

10. Џордан Лојд во Монако

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни