Поврзете се со нас

Шпанија

Играч на Валенсија не сакаше да ја даде топката, па Модриќ го испружи на тревникот (ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид го потврди статусот на фаворит и ја доби пресметката со Валенсија на „Сантијаго Бернабеу“ со головите кои во вториот дел ги постигнаа Марко Асенсио и Винисиус Жуниор.

Со ова „кралевите“ се вратија на минус пет во однос на лидерот Барселона што секако е јасна најава дека ќе гледаме пеколна битка за пехарот во Примера во вториот дел од кампањата.

Средбата во Мадрид донесе и нервозно моменти, па така видовме како стоперот Габриел Паулиста се исклучи во второто полувреме и буквално го шутна сонародникот Вини  Жуниор за што заработи директен црвен картон. Меѓутоа тоа не беше единствена ситуација во која имаше тензија, нервоза затоа што камерите  го фатија и Лука Модриќ како реагира откако Самуел Лино не сакаше да му ја даде топката.

Додека главнито судија делеше правда и решаваше ситуација на друго место, Модриќ го закачи Лино и со испрати да лежи на тревникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни