Играч на Севилја со интересно обраќање кон Куртоа: Еј жирафо… (Видео)

regulion

Во текот на вчерашниот ден екипите на Реал Мадрид и Севилја одиграа натпревар во кој на крајот како победник испадна домашниот тим (2:1).

Еден навистина интересен момент од тунелот пред почетокот на средбата забележаа камерите на телевизиите кои го реализираа преносот.

Играчот на Севилја кој игра во клубот како позајмен фудбалер токму од Реал Мадрид, Серхио Регуилон на интересен начин му се обрати на Тибо Куртоа.

– Жирафо, жирафо…еј…Како си, -кратко му викна младиот 23 годишен фудбалер на неговиот минатогодишен соиграч кој на вчерашниот натпревар му беше противник.

Reguilon calling Courtois “Giraffe” in the tunnel from r/realmadrid

Facebook Коментари