Поврзете се со нас

Франција

Играч на Марсеј не се поздрави соодветно со Гатузо, темпераментниот Италијанец го „подбра“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/OlympiqueMarseilleENG

Џенаро Гатузо има добри резултати со Олимпик Марсеј во последно време, а една од причините за тоа дефинитивно е односот што го има со играчите, целата група на составот од „Велодром“.

Италијанецот е познат по својот темперамент, но знае и секогаш да се пошегува, па така вирално стана едно видео со неговиот поздрав со фудбалерите при кој Азедин Унаи ја утна работата.

Мароканецот ја утна рака на тренерот по што Рино му одржа лекција да не му се повтори во иднина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни