Поврзете се со нас

Англија

Играч на Брентфорд го истрола МекТоминеј: Овој фан очајно го посакуваше мојот дрес (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/BrentfordFC

Брентфорд во најголем дел од мечот беше подобар ривал од Манчестер Јунајтед и според статистиката заслужи победа, но на крајот се спасуваше од пораз со гол во 99-та минута.

Домаќините успеаја да избегнат најлошо сценарио и мораа да се задоволат со бод во последната акција од мечот, па јасно е дека чувствата беа измешани на двете страни.

Манчестер Јунајтед може да жали што не победи откако поведе во 96-та минута, додека Брентфорд сигурно ќе тагува по пропуштените шанси во регуларниот дел, во кој видовме и доста тензични дуели меѓу Нил Мопеј и Скот МекТоминеј.

Мопеј во последно време често знае да влезе во конфликт со противничките играчи, а така беше и со фудбалерот за врска на Јунајтед кој реши да го истрола на социјалните мрежи.

– Овој фан очајно го посакуваше мојот дрес….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни