Поврзете се со нас

Балкан

Ибраими ќе биде спортски директор на Тирана (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Aгим Ибраими ќе ја извршува функцијата спортски директор на албанскиот прволигаш Тирана.

Ова за Ибраими е нова улога, но ја има довербата од управата на поранешниот албански шампион која верува дека со неговиот ангажман ќе добие квалитетен, идеален човек за проектот.

Инаку Агим ја заврши кариерата токму кај нашиот западен сосед, а во актувното фудбалско патување играше уште во Австрија, Словенија, Италија, Турција, Казахстан, поточно има собрано доволно искуство, знаење кое сега ќе се обиде да го пренесе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни