Поврзете се со нас

Свет

Ибрахимовиќ со „Златмобил“ се прошета низ улиците на Стокхолм: Напаѓачот со ретка кола ги воодушеви минувачите (Видео)

Објавено

на

Златан Ибрахимовиќ неодамна се врати во Милано каде по 14 дневниот карантин ќе ги продолжи тренинзите со тимот на Милан.

Швеѓанецот додека траеше пандемијата со коронавирусот престојуваше во својата земја каде редовно тренираше со Хамарби, клубот чиј косопственик е.

Сега, на социјалните мрежи излезе видео во кое се гледа Ибрахимовиќ како вози фантастичен автомобил низ улиците на Стокхолм.

Станува збор за Ферари Монца СП2, автомобил кој е изработен само во 500 примероци, а еден од нив е во сопственост на Златан.

Популарниот напаѓач за оваа „ѕверка“ издвоил ни помалку ни повеќе, туку два милиони евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valentina Dossena (@valedox77) on

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни