Поврзете се со нас

Италија

Ибрахимовиќ „избега“ од карантин и испрати специфична порака во негов стил (ФОТО)

Објавено

на

Поранешниот шведски репрезентативец, Златан Ибрахимовиќ пред неколку денови се врати во Милано и требаше да остане во карантин 14 денови.

Меѓутоа Ибра е Ибра, па откако му биле направени два теста за КОВИД-19, тестови на кои бил негативен му било овозможено да се врати во својот апартман каде ќе го заврши периодот на изолација.

Ова сценарио го потврди и самиот играч со една специфична фотографија и порака од него како гледа од балконот.

-Господ се врати и ве чува, -порача Златан.

View this post on Instagram

God iZ back and watches over you

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни