Поврзете се со нас

Свет

Ибрахимовиќ го гледа „Последниот танц“ на Џордан, пораката од него е следна: Сега гледате како е… (ФОТО)

Објавено

на

Документарецот „Последниот танц“ во кој се зборува за Мајкл Џордан и славната генерација на Чикаго Булс е вистински гит во Соединетите Американски Држави и во светот, а еден од оние кој редовно ги прати сите епизоди е и фудбалската ѕвезда Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ по новите епизоди 7 и 8 од овој документарец одлучи да се огласи на социјалните мрежи каде испрати јасна порака во која се спореди со Џордан.

-Убаво е да се гледа „Последниот танц“. Сега гледате како е да се игра со победник. Или го сакате или не го сакате. Ако не го сакате тогаш не ја играјте играта, -напиша Ибра кој се врати во Милано и во следите две недели ќе биде во карантин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни