Поврзете се со нас

Англија

Ибрахимовиќ ги тестираше Халанд и Њуњез, кој е подобар? (ВИДЕО)

Објавено

на

Ерлинг Халанд и Дарвин Њуњез ги комплетираа трансферите во Премиер лигата и во наредната сезона ќе ги гледаме во Манчестер Сити и Ливерпул, двата клуба кои веќе одреден период се најдобри, најквалитетни во најсилната англиска конкуренција.

Норвежанецот и Уругваецот беа фантастични во своите претходни клубови и сега многу се очекува од нив на „Итихад“ и „Енфилд Роуд“, па останува да видиме кој подобро ќе се снајде и ќе ги оправда очекувањата.

Додека ги чекаме на дело, дечките од „Фор-фор-тунс“ составија едно видео, анимиран цртан филм во нивен стил во кој Златан Ибрахимовиќ го тестира квалитетите на Ерлинг и Дарвин. Во продолжение погледнете кој подобро ги одработи, изврши предизвиците.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни