Ибра во свој стил: Кога ќе се вратам целиот свет ќе знае

zlatan

Искусниот шведски напаѓач, Златан Ибрахимовиќ неодамна го продложи договорот со Манчестер Јунајтед и ќе преставува одлучна опција за Жозе Мурињо во оваа натпреварувчка сезона.

Сега само се чека времето, точниот датум за камбекот на Ибра по тешката повреда на коленото, а самиот Златан најавува вистинска експлозија кога ќе се случи тоа.

-Коленото е скоро решено. Сакам секој да има трпение и кога ќе се вратам целиот свет ќе знае, -порача голгетерот.

Facebook Коментари