Поврзете се со нас

Македонија

И талентираниот Величковски ќе добие шанса во првиот тим на МЗТ Скопје

Објавено

на

Екипата на МЗТ Скопје во текот не вчерашниот ден соошти дека Дарио Митевски ќе биде дел од првиот состав во новата сезона за да денеска ја информира јавноста дека уште еден млад играч ќе игра заедно со сениорите.

Плејмејкерот напредува: Митевски е „прекомандуван“ и ќе игра за првиот тим на МЗТ Скопје

Се работи за 15-годишниот Бојан Величковски со кого е официјализиран договорот за стипендирање. Величковски е еден од најперспективните кошаркарки, МЗТ верува во него и затоа уште отсега ќе му даде шанса да се бори, напредува, развива на највисоко ниво.

Соработката со него е за следните три години или поточно до неговото полнолетство, по што тој самиот ќе може да го парафира својот прв професионален договор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни