Поврзете се со нас

Свет

И ова се случува: Ракун прекина меч во МЛС лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Чудни ситуации знаат да се случат во спортот, фудбалот, а токму една таква имавме рано утрово и тоа во МЛС лигата на мечот меѓу Филаделфија Јунион и Њујорк Сити.

Гостите славеа со 2-1, но резултатот падна во втор план поради еден необичен момент кој се случи во првиот дел, поточно околу 21 минута кога на теренот се појави ракун.

Неколку минути мечот не можеше да продолжи се додека не беше „затворен“ натпрапникот, ситуација која донесе дефинитивно насмевки кај гледачините, но и кај коментаторите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни