Поврзете се со нас

Свет

И Локомотив Кубањ им зема мерка на Димитријевиќ и Уникс Казан

Објавено

на

foto:www.facebook.com/unicsbasket

Уникс Казан на Ненад Димитријевиќ дефинитивно не е во посакуваниот ритам и форма, а тоа го потврди и денешниот дуел со Локомотив Кубањ на кој второпласираната екипа во ВТБ лигата загуби со 78-70.

Ова за избраниците на Перасовиќ е четврти пораз во последните пет натпревари во ова натпреварување со што се доведоа во позиција да бидат загрозени од Зенит со кого се соочуваат во наредната рунда.

Домашниот тим денеска беше подобра од три од четирите четвртини, а најрасположен за игра беше Барфорд со 16 кошеви.

За Уникс залудна беше соло партијата на Рејнолдс од 25 кошеви и 10 асистенции. Димитријевиќ не беше на потребното ниво, даде6 поени со 2 скока, 2 асистенции, но и заработи 5 лични грешки.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни