Поврзете се со нас

Свет

И Касилјас е против изборот на Меси: „Златната топка“ се доделува…

Објавено

на

Лионел Меси во текот на вчерашниот ден дојде до нова големо признание и по седми пат во кариерата ја освои „Златната топка“ која ја доделува „Франс Фудбал“.

Аргентинецот беше прогласен за најдобар на светот, избор кој донесе доста реакции, коментари затоа што многумина сметаат дека наградата требала да заврши во други раце. Исто така се огласија доста големи имиња, а во таа група е и Икер Касилјас кој не може да сфати како ова признание завршило кај ѕвездата на Пари Сен Жермен.

-Сè ми е потешко ми да верувам во фудбалски награди. За мене Меси е еден од 5. најдобри играчи во целата историја, но мора да почнеме да извојуваме кои се најдобрите во една сезона. Не е толку тешко по ѓаволите, другите тоа го прават, -порача Икер преку соџијалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни