Поврзете се со нас

Македонија

И Ѓоргиев се врати во Брегалница

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fkbregalnicaofficial

Екипата на Брегалница го промовираше второто засилување во овој зимски преоден рок-тоа е напаѓачот Пепи Ѓоргиев.

Исто како Михаил Маневски и тоа е повратник во штипските сини за кои со успех настапуваше во натпреварувачката 2019/20. Тој во досегашната кариера има настапувано уште за Кожуф, Беласица, Силекс, Академија Пандев, Шкупи и Гостивар на домашната сцена и за Теута од Албанија.

Клубот од Штип првиот дел од шампионатот во ПМФЛ го заврши на 11. место со освоени 17 бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни