Поврзете се со нас

Лига на шампиони

И Анчелоти почна да танцува по 15. титула на Реал во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/MrAncelotti

Реал Мадрид ја оправда улогата на фаворит и стигна до уште еден трофеј во Лигата на шампионите, вкупно 15. во неговата историја.

Овој пат на патот до пехарот беше совладан составот на Борусија Дортмунд со 2-0 со два гола во вториот дел кои беа дело на дефанзивецот Дани Карвахал и напаѓачот Винисиус Жуниор. Со ова „кралевите“ уште еднаш потврдија зошто се број еден во ова натпреварувања, а во исто време нивниот тренер Карло Анчелоти потврди зошто е еден од најголемите стартези во историјата на фудбалот.

Италијанецот беше среќен, весел, па почна дури да игра, танцува по триумфот на „Вембли“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни