Хувентуд и Димитријевиќ непријатно изненадени од фенерџијата

neno so topka

Нено Димитријевиќ и неговите соиграчи од Хувентуд доживеаја неочекуван пораз од фенерџијата на АЦБ лигата, Монтекит Фуенлабрада (89:91) на домашен терен.

Нашиот репрезентативец постигна 8 поени и забележал 7 асистенции, а најефикасни во неговиот тим биле Харангоди со 18 и Препелиќ со 16 поени.

По овој пораз, Хувентуд остана на ефект 9:12, додека Фуенлабрада е на дното со 5 победи и 15 порази.

Facebook Коментари