Хулкенберг со жесток одговор на навредливата провокација на Магнусен (Фото)

Niko-Hulkenberg

Дуелот на патеката, но и вербалната пресметка на Нико Хулкенберг и Кевин Магнусен во Унгарија доби нова епизода, овојпат по сценарио на Хулкенберг.

Откако Магнусен му одговори на ривалот со навредлив речник на неговата констатација дека повторно не се однесувал спортски на патеката, Хулкенберг реши да возврати  на интересен начин.

За време на промотивно возење на болидот на Рено во Асен, Холандија, Хулкенберг ставил фотографија од Магнусен на контроверзна позиција во кокпитот, нешто што беше објавено од поранешниот Ф1 возач Роберт Дорнбос, кој исто така бил дел од настанот.

Facebook Коментари