Поврзете се со нас

Свет

Хулк даде два гола од слободен удар, едниот беше проектил кој не го бранат ниту двајца голмани (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.milligazete.com.tr

Ветеранот Хулк продолжува со добрите настапи во шампионатот Минеира во Бразил каде за својот Атлетико-МГ даде уште една гола и тоа на пресметката со Демократа СЛ.

Домаќинот славеше со 3-0 во дуел во кој двата погодоци на Хулк беа од слободен удар со тоа што едниот од нив беше вистински проектил кој не го бранат ниту двајца голмани.

Вагата на Атлетико не лаже: Хулк загубил шест килограми за време на последниот меч во Бразил! (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни