Поврзете се со нас

Балкан

Хрватскиот фудбал се врати со спектакуларен гол (Видео)

Објавено

на

Враќањето на официјалните натпревари на хрватската фудбалска сцена се случи вечерва со натпреварот меѓу Славен Белупо и Локомотива.

Се работи за полуфинале на хрватскиот куп кое се игра во Копривница и тоа очекувано без публика, а домаќините брзо стигнаа до посакуваната предност.

Славен поведе во 6. минута со голот на Бранко Года, кој не само што реализираше, туку тоа го направи на навистина атрактивен начин.

Голот постигнат од најмалку 25 метри на најдобар начин го најави враќањето на фудбалот во Хрватска, a утре во истото натпреварување Ријека го пречекува Осијек.

Првпат во историјата на Хрватска, во полуфиналето не се пласираа Динамо и Хајдук.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни