Хрватска му врачи отказ на Јарни поради искрената изјава која ја даде за Динамо

Роберт Јарни е прославен хрватски фудбалер и беше член на историската генерација која освои бронза на Светското првенство во 1998-ма година, но во последно време беше актуелен во родната земја поради тоа што извршуваше селекторска функција. Јарни до денеска беше селектор на селекцијата до 17 години, но Хрватите решија да го разрешат легендарниот фудбалер поради … Продолжи со читање Хрватска му врачи отказ на Јарни поради искрената изјава која ја даде за Динамо