Поврзете се со нас

Македонија

Хрватот Турчин e најново засилување за Силекс

Објавено

на

Составот на Силекс продолжува да ангажира нови имиња во своите редови, а најновото засилување доаѓа од Хрватска и неговото име е Томислав Турчин.

Се работи за 25-годишен играч од офанзивната линија, играч кој освен во својата татковина има настапувано во Босна и Херцеговина, Словенија, а своевремено има забележано настапи за хрватските селекции до 19 и 21 година.

Тој во Кратово доаѓа од редовите на Сесвете. Пред него македонскиот прволигаш ги обезбеди потписите на Стефан Милосављевиќ, Никола Ристески, Халил Мухаремовиќ, Марко Ѓорѓиевски и Хамза Рамани.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни