Поврзете се со нас

Македонија

Хрватот Кахримановиќ е нов член на Ренова

Објавено

на

Се поблиску сме до почетокот на пролетниот дел од најсилниот домашен фудбалски шампионат, па дел од екипите ги комплетираат, потврдуваат договорените засилувања.

Екипата на Ренова по дефанзивецот Мевљан Мурати го ангажираше и хрватскиот интернационалец Амир Кахримановиќ. Кахримановиќ има 22 години и ја покрива средината на теренот, а во Ренова дојде од составот на Драва од Словенија.

Во досегашната кариера освен во Хрватска и Словенија има играно и во Австрија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни