Поврзете се со нас

Светски првенства

Хрватите со освежување во нападот, Тите не промени ништо за четвртфиналето

Објавено

на

Foto:twitter.com/FIFAWorldCup

Бразилскиот селектор Тите реши да не прави никакви промени за дуелот со Хрватска во четвртфиналето на СП во Катар, додека Златко Далиќ имаше повеќе дилеми пред овој натпревар.

На крајот, Хрватите се одлучија за Андреј Крамариќ на централната напаѓачка позиција, додека место во првиот тим доби и Марио Пашалиќ.

Бразил останува на формацијата 4-2-3-1, во која покрај голманот Алисон, во одбраната е четворката Милитао-Маркињос-Силва-Данило, а во составот се и Пакета, Касемиро, Винисиус, Нејмар, Рафиња и Ришарлисон.

Натпреварот започнува од 16 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни