Поврзете се со нас

Светски првенства

Хрватите најавија смена на селекторот Хорват, последниот збор е на Червар

Објавено

на

Foto:twitter.com/HRStwitt

Хрватскиот ракометен сојуз денеска со соопштение ја информираше јавноста дека не е задоволен од постигнатите резултати на актуелното Светско првенство.

Хрватите ќе го освојат деветтото место, но тоа не е доволно во однос на исполнување на целта поставена пред турнирот.

– ХРС ја информира јавноста дека не е задоволен од постигнатиот резултат и го смета за неуспех.

– Минималната цел беше четвртфинале, па во однос на статусот на селекторот, го очекуваме ставот на координаторот Лино Червар.

– По неговата анализа, Управниот одбор ќе ја донесе конечната одлука, – велат од сојузот.

Хрватскиот селектор го одработи најбизарното интервју во историјата, легендите распалија: Мора да си оди! (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни