Поврзете се со нас

Лига Европа

Храдецки киксираше, па шокираше со зборовите во интервјуто по поразот на Баер (Видео)

Објавено

на

Лукаш Храдецки направи нов кикс кој значеше погодок во мрежата на Баер Леверкузен, а од кој профитираше вчерашниот противник Монако.

Финскиот голман смета дека бил фаулиран од Емболо и не се согласува со одлуката на судиите.

– Прашајте го судијата зошто е признат тој гол. Според мене се работеше за чист прекршок, добив удар и неконтролирано паднав на теренот. Да не бев гурнат, ќе ја избиев топката нормално. Ме боли к…т, тоа е безобразно, – изјавил Храдецки.

Голманот имал сличен коментар и за мешаницата по завршувањето на средбата на која гостите победија со 2:3.

– Што се случи по натпреварот? Нови генерации, секој мисли дека има поголем к.. од другиот. Не разбирам, тоа се деца, се се тоа деца, – дополнил Храдецки.

Најголемиот киксер во Германија си постигна бизарен автогол и во Лига Европа (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни