Хорор на „Еланд Роуд“: Струијк му ја скрши ногата на младиот Елиот (Видео)

Ливерпул е блиску до освојување на трите бода против Лидс Јунајтед поради водството од 0:2, но Јирген Клоп и сите играчи на гостите од „Енфилд“ нема по добро да го паметат денешниот меч. Причина за тоа е хорор сцената која ја видовме во 60-та минута од средбата, кога младиот Харви Елиот беше соборен од Струијк … Продолжи со читање Хорор на „Еланд Роуд“: Струијк му ја скрши ногата на младиот Елиот (Видео)