Поврзете се со нас

НБА

Холидеј постави нов „Шектин“ рекорд, во Сан Антонио се бркаше лилјак (ВИДЕО)

Објавено

на

„Шектин а фул“ предводен од еден од најголемите центри на сите времиња, Шекил O’Нил секогаш е интересен, занимлив дел од НБА шоуто на ТНТ, рубрика во кој ги имаме најспецифичните, најсмешните моменти од претходниот период.

Четири ситуации беа во фокусот, па така Џру Холидеј од Бостон Селтикс со својата „мајсторија“ постави нов „Шектин“ рекорд, потоа во Сан Антонио имаше момент во кој се бркаше лилјак, а тука е и гласниот навивач на Јута Џез, но и „пас-експертот“ Џош Харт од Њујорк Никс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни