Поврзете се со нас

Свет

Хојлунд ги обвини противниците: Намерно сакаа да ме повредат, ова е неприфатливо! (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/dbulandshold

Сан Марино го постигна првиот гол на официјален квалификациски меч по пауза од две години, но оваа селекција сепак не можеше да избегне пораз и загуби од Данска со резултат 1:2.

Фаворизираните скандинавци не блескаа на гостувањето кај аутсајдерот и мораа да се помачат за трите бода, меѓутоа овој меч ќе остане во лошо сеќавање на Расмус Хојлунд поради пристапот на домашните фудбалери.

Новата ѕвезда на Манчестер Јунајтед по натпреварот се пожали дека противничките фудбалери се обидувале намерно да го повредат во завршницата од мечот, период во кој доби и еден непријатен удар во грбот со колено.

– Почувствував дека станав нивна цел, тоа може да се заклучи и од стартот на крајот. Добро разбирам италијански и можев да ги слушнам како прават планови за да ме соборат. Сликите доволно говорат дека имаа за цел само да ме повредат, – се пожали Хојлунд, кој видеото го сподели и на социјалните мрежи.

– „Спортскиот дух“……. Правиме толку напорна работа за да бидеме подобра верзија од сбе секој ден и да бидеме фит за сите натпервари. Ова однесување на играчите од Сан Марино кои сакаа да ме повредат беше неприфатливо, – порача Расмус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни