Поврзете се со нас

Германија

Хофман се посрамоти, враќањето на Бундеслигата донесе неверојатно промашување (Видео)

Објавено

на

Првиот натпреварувачки ден по рестартирањето на Бундеслигата донесе неколку интересни моменти, меѓу кои и неверојатното промашување на дуелот меѓу Ајнтрахт и Борусија Менхенгладбах.

Гостите победија со 3:1, но „главна ѕвезда“ на социјалните мрежи е нивниот фудбалер Јонас Хофман, кој во завршницата не успеа да постигне гол од ситуација во која можеше да бира што ќе прави со топката и како ќе ја затресе мрежата на Ајнтрахт.

Но, наместо тоа, Хофман го направи херој Мартин Хинтерегер од редовите на Ајнтрахт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни