Хит видео: Што прави Марадона кога неговиот напаѓач промашува зицер (Видео)

gimnasia-diego

Химназија Ла Плата изминатава вечер ја оствари првата победа на домашен терен под водство на Диего Армандо Марадона, но покрај тоа што ваквиот епилог изнуди неверојатни емоции кај легендарниот Дон Диего, натпреварот против Кордоба ни донесе и еден урнебесен момент.

Марадона беше расплакан по победата од 2:1 и со солзи во очите направи кратко интервју, но претходно стана вирален хит откако комично се струполи на земјата во ситуација кога неговиот напаѓач промаши зицер…

Facebook Коментари