Поврзете се со нас

Шпанија

Хит видео на Германецот: Крос лови глушец во семејниот дом (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Тони Крос се подготвува со соиграчите за новиот настап на Реал Мадрид во домашното првенство, но во меѓувреме стана хит на социјалните мрежи со една авантура од приватниот живот.

Германецот е главен херој во видеото кое го снимала неговата сопруга, а во кое фудбалската ѕвезда се обидува да лоцира досаден натрапник во семејниот дом.

Крос слушнал бучава во еден дел од домот и претпоставил дека се работи за глушец, а тоа успеа да го утврди на малку ризичен начин.

Крајот на видеото е врв бидејќи семејството на Германецот успеало да го лоцира и потврди присуството на непоканетиот гостин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни