Поврзете се со нас

Шпанија

Хит снимка од финалето: Само двајца играчи на Реал не го бакнале трофејот на „Вембли“ (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Големото финале во Лигата на шампионите се одигра пред точно десет дена, па иако цела јавност е фокусирана кон Европското првенство кое следи, денеска едно видео стана посебно вирално на социјалните мрежи.

Играчите на Реал се навикнаа да го освојуваат популарниот „клемпавко“ во последната деценија, а бидејќи четворица играчи стигнаа до шести трофеј во најелитното натпреварување, двајца од нив посебно се најдоа во центарот на вниманието.

Дел од одбраното друштво се Крос, Модриќ, Начо и Карвахал, но првите двајца биле до толку ладни по победата над Борусија, што не ни почувствувале потреба да го бакнуваат трофејот.

Сите играчи на Реал го бакнале трофејот кога минале блиску до него, меѓутоа Лука и Тони не го ни погледнале истиот откако по шести пат станаа европски шампиони.

Ова доволно покажува дека легендарните играчи за врска се навикнаа да победуваат во финалињата, па триумфите почнаа да ги доживуваат како обична победа на секој меч.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни