Хит број еден во Хрватска: Атрактивната Нивес му посвети песна и провоктивен спот на Серхио Рамос (Видео)

nives-ramos

Нивес Жељковиќ, или далеку попопуларна како Нивес Целзиус е позната хрватска пејачка која во минатото се испроба и како фотомодел, но сега стана екстра актуелна во својат родна земја поради најноват песна која има фудбалски жанр, односно која е посветена на капитенот на Реал Мадрид.

Атрактивната Нивес во минатото го привлекуваше внимнието со своите провокативни и „жешки“ фотографии, а сега одлучи да стане топ тема и да го запали „интернетот“ со синглот насловен „Рамос“ кој дефинитивно му е посветен на познтиот фудбалер на Реал.

Очигледно е дека Нивес е заљубена во капитенот на „кралскиот клуб“, а во какво сценарио се појавува на спортот кој стана хит во Хрватска погледнете во продолжение…

Facebook Коментари