Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Хидинк и понатаму се сомнева: Meчот со Барселона можеби беше наместен (ВИДЕО)

Објавено

на

Холанскиот фудбалски стартег, Гус Хидинк и понатаму се сомнева во регуларноста на полуфиналниот возвратен натпревар кој Челси и Барселона го одиграа во сезоната 2008/2009 во Лигата на шампионте

Премиерлигашот до самиот финиш имаше резултат (1-0) кој го водеше во мечот за титулата за да во судиското продолжение Андрес Иниеста со мајсторија го шокира „Стемфорд Бриџ“ и ги одведе каталонците во Рим каде и го освоија трофејот.

Од таборот на „сините“ имаа големи жалби, протести за судењето на норвежанецот Том Хенинг Овребо кој според нив ги оштетил за неколку пенали. Таа средба до денеска Хидинг не ја заборава затоа што според него тоа е единствениот меч во кариерата во кој се посомневал оти е наместен.

-Ме изненади судењето затоа што претходно тој имаше одлични осудени натпревари. Дали тоа беше најлошото судење во историјата? Мислам да. Тоа е единствениот пат кога помислив дека натпревар може да биде наместен, -истакна Гус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни