Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Херојот на Порто промаши зицер во првото полувреме против Арсенал (ВИДЕО)

Објавено

на

Порто направи мало изненадување и славеше над Арсенал со 1-0 во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампионите.

Португалскиот клуб е доста искусен во ова натпреварување и многу добро знае што сака во секој меч под водство на Консеисао, а потврда за тоа е триумфот над „топчиите“ кои оваа пресметка ја дочекаа во одлична форма.

Херој на крајот за домаќините беше Галено кој даде мајсторски гол во 94 минута со што се извади за двете голему утки во првиот дел кога во рок од само неколку секунди не реализираше зицери.

Еве што не реализираше Бразилецот од идеална можност.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни