Поврзете се со нас

Англија

Хаверц потсети на својата „голгетерска“ форма: Се посрамоти уште во првата минута против Севилја (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Arsenal

Арсенал ја победи Севилја во многу важен натпревар за премиерлигашот во Лигата на шампионите, но позитивниот епилог не значи и подобрување на впечатокот на фановите за Каи Хаверц.

Германецот за кој беа платени 75 милиони евра никако не може да ја подигне формата и да почне да ги реализира шансите на теренот, а тоа се повтори и на дуелот со шпанскиот ривал.

Хаверц не само што беше стартер, туку одигра и цел натпревар, а се посрамоти уште во првата минута, кога имаше зицер позиција со глава.

Не само што не го загрози голот на Севилја, туку Германецот не успеа ни да ја зафати топката како што доликува за играч со негово реноме, а тоа му донесе и многу негативни коментари на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни