Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Хау за пеналот на ПСЖ: Ова е неправда, судијата донесе лоша одлука (ВИДЕО)

Објавено

на

Њукасл беше пред голема победа во соочувањето со Пари Сен Жермен, но во судиското продолжение беше досуден еден дискутабилен пенал за домаќините по кој Килијан Мбапе ја презема одговорноста и стрелаше за 1-1 со што ги стави „светците“ во далеку поповолна позиција за пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Големо е разочарувањето во редовите на премиерлигашот, поточно сите се убедени дека судијата Марчинијак донел погрешна одлука.

-Да имам чувство на неправда, тоа не беше правилна одлука според мене. Има толку многу работи што треба да се земат предвид во тој момент, прво брзината. Тоа беше рикошет кој кога е забавен, изгледа сосема поинаку од настанот во живо.

-Топката прво удира во неговите гради, доаѓа нагоре и ја удира неговата рака. Но, неговата рака не е во неприродна положба, тие [рацете] му се долу покрај него, но тој е во движење. Чувствувам дека тоа е лоша одлука и е многу фрустрирачки за нас бидејќи знаете колку малку време останува во играта. Сега ништо не можеме да направиме за тоа, -истакна тренерот Еди Хау.

Њукасл во последното коло го дочекува Милан, средба на која им е потребен триумф за место во следната фаза под услов ПСЖ да не слави во Дортмунд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни