Поврзете се со нас

Балкан

Хасани потпиша за Партизани од Тирана

Објавено

на

blank

Повремениот македонски репрезентативец, Ферхан Хасани и официјално е нов член на албанскиот прволигаш Партизани од Тирана.

Хасани во минатата година беше дел од финскиот тим ХЈК Хелсинки за да сега се одлучи да се врати на Балканот и тоа во редовите на Партизани каде потпиша договор до 30 јуни 2022 година.

Популарниот Буба во досегашната кариера настапуваше уште за Шкендија, Волфзбург, Брондби и Ал Раед од Саудиска Арабија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни