Поврзете се со нас

АТП

Хас за повлекувањето на Надал: Разочарани сме, тој е…

Објавено

на

Foto:twitter.com/BrisbaneTennis

Рафаел Надал се реши да го откаже своето учество на Мастерсот на Индијан Велс, турнир на кој фановите го очекуваат неговиот кам-бек на терените.

Надал се повлече од Мастерсот во Индијан Велс: Не можам да се лажам себеси…

Надал сакаше да игра во Калифорнија, се подготвуваше, меѓутоа на крајот одлучи да се повлече од настанот на кој својот прв меч требаше да го одигра против Милош Раониќ од Канада.

-Разочарани сме што Рафа не може да игра, но му посакуваме да продолжи со опоравувањето и се надеваме дека наскоро ќе се врати. Тој е еден од најомилените играчи овде и се надеваме дека ќе го видиме повторно тука во иднина, -истакна Томи Хас кој е директор на турнирот.

Организаторите најавија дека сите навивачи кои купиле поединечни билети за вечерната сесија во четврток на теренот број еден ќе имаат право на враќање на парите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни