Поврзете се со нас

НБА

Хаос во НБА: Грин го давеше Гобер, тројца играчи беа исклучени (ВИДЕО)

Објавено

на

Минесота Тимбервулс во рок од само неколку дена повторно го совлада Голден Стејт Вориорс на негов терен во Сан Франциско, овој пат во рамките на НБА Купот.

Меѓутоа триумфот на „волците“ од 104:101 остана во сенка на тоа што се случи на самиот почеток на средбата во која Клеј Томпсон и Џејден Мекдениелс влегоа во клинч, се влечеа и ги кинеа дресовите, но најжестоката реакција дојде од Дрејмонд Грин кој имаше еден боречки зафат и тргна да го „дави“ Руби Гобер кој пак ја имаше улогата  на „миротворец“ во оваа ситуација.

На крајот Клеј и Џејден беа исклучени исто како и Грин за кого нема да биде изненадување ако заработи и дополнителна суспензија за ова негово однесување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни