Поврзете се со нас

Свет

Хаос во Либертадорес: Бока елиминирана, фудбалерите во клинч со полицијата (Видео)

Објавено

на

Аргентинскиот претставник Бока Јуниорс доживеа елиминација во осминафиналето на Копа Либертадорес, а фудбалерите беа учесници во голем инцидент по завршувањето на средбата со Атлетико Минеиро.

Бразилците обезбедија пласман во следната фаза дури по пеналите, во кои само еден фудбалер на Бока беше прецизен, а Атлетико беше поуспешен иако не реализираше два пати.

Иако допрва ќе се утврдуваат причините и деталите за инцидентот, она што е јасно е дека фудбалерите на Бока влегле во дуел со обезбедувањето, па и полицијата откако наводно сакале да се пресметаат со фудбалерите на Атлетико и се обиделе да влезат во соблекувалната на противникот.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни