Поврзете се со нас

Франција

Хаос во Франција: Навивачите на Марсеј го запалија тренинг центарот на клубот (ВИДЕО)

Објавено

на

Олимпик Марсеј не ги бележи посакуваните резултати во оваа сезона, па навивачите на клубот незадоволни од тоа што се случува денеска прават хаос во клубот и тоа во просториите на истиот.

Како што информираат француските медиуми дел од навивачите упаднале во тренинг центарот и истиот почнале да го демолираат, па според РМЦ полицијата веќе привела 25 лица.

Фановите освен што се незадоволни од резултатите, бараат и оставка од претседателот на Марсеј, Жак-Анри Ејро.

Инаку вечерва составот на Олимпик е домаќин на Рен на „Велодром“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни