Поврзете се со нас

Балкан

Хаос пред шампионската прослава: Играч на Шибеник го удри Ристовски, Адеми сакаше да го „изеде жив“ (Видео)

Објавено

на

Динамо Загреб победи на гостувањето кај Шибеник и во 35-то коло ја одбрани титулата во домашниот шампионат, односно стигна до 23-та титула во Првата фудбалска лига во Хрватска.

Најдобриот тим во оваа земја ја продолжи доминацијата во националниот шампионат и Стефан Ристовски и Аријан Адеми се закитија со уште еден трофеј, кој ќе го паметат и по една хаотична ситуација на денешното гостување.

При резултат 0:2 и кога беше јасно дека Шибеник нема што да бара на овој меч, Албанецот Ерос Грезда направи два глупави потези, при што го навлече гневот кај македонските репрезентативци.

Грезда најпрво го удри Ристовски и влезе во клинч со десниот бек, по што настасна вистински хаос на теренот, во кои се вклучија и играчи од клупата.

Во моментите кога доаѓаше до примирје, Грезда повторно се „истакна“ и го удри и Менало, по што го разбуди ѕверот кај Аријан Адеми кој сакаше да го „изеде жив“ провокаторот од Шибеник.

Изненадувачки, судијата му покажа само жолт картон на главниот виновник за инцидентот, а истата казна ја заработи и Стефан Ристовски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни