Хамилтон ќе добие нов мотор, па и казна за трката во Турција

Луис Хамилтон ќе стартува десет позиции зад остварениот пласман во квалификациите за трката за Големата награда на Турција од Формула 1 шампионатот. Утринава стана јасно дека Мерцедес решил да направи промена на моторот со внатрешно согорување од погонската единица на болидот на актуелниот шампион, па Хамилтон ќе заработи казна. Германскиот тим го променил и издувот … Продолжи со читање Хамилтон ќе добие нов мотор, па и казна за трката во Турција