„Хало“ системот го спаси Хамилтон од болидот на Ферстапен (Видео)

Судирот на Луис Хамилтон и Макс Ферстапен значеше крај на трката на двајцата возачи на патеката Монца, но движењето на болидот на Ред Бул можеше да донесе и посериозни последици врз неговиот ривал. Контактот меѓу болидите донесе потскокнување на тој на Ферстапен и истиот заврши врз болидот на Луис Хамилтон. „Хало“ системот уште еднаш ја … Продолжи со читање „Хало“ системот го спаси Хамилтон од болидот на Ферстапен (Видео)